Палата представників США затвердила військові витрати $150 млн на допомогу Україні

Палата представників США затвердила військові витрати $150 млн на допомогу Україні
фото Associated Press
На постачання до України «летальної і нелетальної військової допомоги» виділяється $150 млн

Палата представників США у середу, 8 березня, переважною більшістю голосів затвердила законопроект про фінансування військових витрат, що передбачає спрямування $578 млрд на американські збройні сили, закладаючи основу для істотного збільшення бюджету Пентагону. У бюджеті також передбачено $150 млн допомоги Україні, передає ABC News.

Як зазначається, документ підтримали 371 член палати представників, проти нього голосували 48. Адміністрація президента Дональда Трампа готує $30 млрд доповнення до законопроекту. Сполучені Штати витрачають на оборону більше, ніж наступні сім країн після них разом узятих. Проте, представники Республіканської партії тиснуть на Дональда Трампа щодо збільшення витрат на оборону на десятки мільярдів, пише видання.

Оборонний законопроект 2017 року передбачає виділення $516 млрд на основні військові потреби, які охоплюють все - від закупок бомб і куль до підготовки військ. Майже $62 млрд спрямовуються на військові операції, які сьогодні тривають в Афганістані, Іраку та в інших місцях.

Законопроект також передбачає витрати у $980 млн на підготовку і оснащення іноземних сил для боротьби з угрупованням «Ісламська держава».

Також інформують, що $150 млн буде виділено на поставку в Україну «летальної і нелетальної допомоги, щоб протистояти російській агресії».

Законопроектом, зокрема, передбачається й виділення $3,4 млрд на «європейську ініціативу стримування» - іншу програму, яка спрямована на протидію російським загрозам. Серед норм документа є пункт, згідно з яким міністерству оборони США заборонена співпраця з компанією «Рособоронекспорт» та її дочірніми структурами. Заборонено украдати будь-які контракти, корпоративні угоди, давати їм гранти, кредити або кредитні доручення.

Глава Пентагону може добитися скасування цієї заборони - але тільки після того, як переконає обидві палати Конгресу в тому, що РФ припинила постачання летальних озброєнь в Сирію та відкликала з України своїх агентів і військових, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше США запропонували виділити Україні $150 млн на військові потреби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук