У Конгресі США знову розглянуть законопроект про надання летальної зброї Україні
Співголова Комітету Палати представників із закордонних справ демократ Еліот Енґель та член Комітету республіканець Адам Кінзінґер повторно внесли на розгляд нижньої палати Конгресу США законопроект «Про підтримку стабільності і демократії в Україні». Про це повідомляє «Голос Америки» з посиланням на Український конгресовий комітет Америки (УККА).
Текст нового проекту закону поки не оприлюднено на офіційних джерелах. Однак повідомляється, що він ідентичний STAND for Ukraine Act, який був прийнятий тільки нижньою палатою американського Конгресу в минулому році.
Він, зокрема, передбачав посилення санкцій проти РФ, закріплення існуючих покарань на законодавчому рівні, а також вводив обмеження на надання Росії країнами-членами НАТО товарів і послуг військового призначення, що містять американські технології або компоненти, поки вона не припинить окупацію України.
Окремо документ відкидає будь-які форми визнання російської влади в Криму.
До конгресменів Енґеля та Кінзінґера приєдналися 23 співспонсорів законопроекту STAND for Ukraine.
Нагадаємо, 22 вересня 2016 року Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект «Про підтримку стабільності і демократії в Україні», який, крім питання санкцій, регулює постачання летальної оборонної зброї Києву. Відповідно до встановленої процедури, законопроект мала також схвалити верхня палата парламенту - Сенат - і підписати президент США.
Проте законопроект «застопорився» в Сенаті в руках сенатора-республіканця Боба Коркера. Сенатську версію законопроекту, співспонсорами якого виступили тільки демократи, висунули на розгляд верхньої палати 9 грудня, всього за кілька днів до завершення її роботи. Помічник Коркера поклав відповідальність за брак двопартійної підтримки в Сенаті після ухвалення законопроекту із підтримкою обох партій в Палаті представників, на відсудність консенсусу між адміністрацією та законодавцями як демократами, так і республіканцями.
Отож законодавство STAND for Ukraine тепер розглядатимуть у Палаті представників обрані на листопадових виборах конгресмени.