«Паперові гарантії не працюють»
Суспільство

«Паперові гарантії не працюють»

У Верховній Раді з’явився проект постанови про відновлення ядерного статутусу України

Володимир Рихліцький, 23 липня 2014 10041 6

Низка депутатів з фракції «Свободи» зареєстрували у Верховній Раді проект постанови про відновлення ядерного статусу України. На тлі слабкої, на думку багатьох українців, західної підтримки України у її війні з росіянами, така ініціатива може сподобатися виборцям. Натомість реакція Заходу, який свого часу доклав значних зусиль для очищення України від ядерної зброї, буде очікувано негативна.

На офіційному сайті Верховної Ради текст  проекту постанови про відновлення ядерного статусу поки не опублікований. Є лише назва («Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо відновлення Україною статусу ядерної держави»), дата реєстрації (23 липня)  і список авторів – семеро депутатів від «Свободи».

Один з авторів проекту постанови – колишній депутат Львівської міськради Маркіян Лопачак, який зараз у Верховній Раді входить до складу парламентського комітету з питань правової політики. Він розповів ZAXID.NET, що у пояснювальній записці необхідність прийняття парламентом такої постанови обґрунтована невиконанням своїх зобов’язань державами-учасниками «Будапештського договору». Як відомо, у грудні 1994 року Україна відмовилась від ядерного статусу в обмін на гарантії безпеки, суверенітету і цілісності з боку держав гарантів – США, Великобританії та Росії.

«Росія перетворилася на прямого агресора, а про підтримку США, Великобританії чи Заходу загалом говорити не що, – вважає Лопачак. – Цієї підтримки Заходу ні я, ні жоден вояк в зоні АТО не відчуває. Паперові гарантії не працюють. Вони не створюють безпеки».

У «Свободі» усвідомлюють, що відновити ядерний статус за тиждень чи місяць неможливо, а прийняття такої постанови, схоже, трактують як демонстративний жест.

«Ми готові захищати свою державу, і якщо не будуть виконані міжнародні зобов’язання, то в нас просто не буде іншого виходу», - вважає Лопачак.

Не виключено, що ініціатива «Свободи» переслідує не безпекову, а політичну мету. Відновлення ядерного статусу України є однією з програмних засад цієї партії, яку «Свобода» послідовно проголошувала на кожних виборах. Ймовірність розпуску Верховної Ради і проведення парламентських виборів уже в жовтні цього року сьогодні є високою як ніколи. А виборцям такі ідеї подобаються.

Кілька тижнів тому соціологи опублікували дані опитувань, які свідчать, що відносна більшість  українців  (43%) підтримують ідею повернення Україні статусу ядерної держави, «проти» – лише 37%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук