Парламент Румунії проголосував проти автономії для угорців

СвітРоман Ганкевич, 12 квітня 20184260
Парламент Румунії проголосував проти автономії для угорців
фото Reuters
Нижня палата парламенту Румунії

Нижня палата парламенту Румунії відкинула законодавчу пропозицію щодо автономії так званого Секейського краю – території, населеної етнічними угорцями. Про це повідомляє Romania-Insider.

Згідно з доповіддю Комісії з питань державного управління в Палаті депутатів Румунії, законодавча ініціатива в основному спрямована на створення окремого державного органу паралельно з румунською унітарною національною державою. Законопроект, ініційований Демократичним союзом угорців у Румунії, спрямований на автономію округів Ковасна і Харгіта, а також частини району Муреш та їх конституцію як автономного регіону з правосуб'єктністю в рамках румунської держави. Згідно з ініціативою, Секейський край повинен мати власну адміністративну організацію та угорську у якості офіційної мови.

«Автономія не означає відокремлення, не означає зазіхання на цілість Румунії», - заявив депутат парламенту Румунії Кодорі Аттіла, але ініціатива не знайшла підтримки румунських депутатів.

Секеї - одна з етнографічних груп, що складає угорську національну меншину на території сучасної Румунії. Секеї домагаються автономії, однак румунська влада відмовляється вести діалог про автономію будь-якого регіону країни. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тис. секеїв у східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук