Десять молдавських сіл підписали декларацію про «об'єднання з Румунією»

СвітРоман Ганкевич, 4 лютого 20188230
Десять молдавських сіл підписали декларацію про «об'єднання з Румунією»
фото Agora
Кампанію заяв про об'єднання з Румунією організувала платформа Acţiunea 2012

У Молдові мер села Сесень Каларашського району та місцеві радники прийняли символічну декларацію про об'єднання з Румунією. Про це повідомляє видання Agora.

«На підставі міжнародного права та раніше підписаних конвенцій вимагаємо повернення румунських територій, незаконно приєднаних колишнім СРСР внаслідок пакту Ріббентропа-Молотова від імені двох злочинців Сталіна та Гітлера», - йдеться у декларації, адресованій президентові та парламенту Румунії.

Кампанію прийняття символічних заяв про об'єднання з Румунією організувала уніоністська громадянська платформа Acţiunea 2012. Ініціатори проекту планують, що в день 100-річчя об'єднання Румунії, який святкуватимуть цього року, аналогічне рішення приймуть в ста населених пунктах.

Раніше декларацію підписали місцеві радники сіл Паркова Єдинецького району, Фештеліца Штефан-Водського району, Готешть Кантемірського району, Оплач Каушанського району, Улму, Бардар, Нові Русешти, Пугой і Весієнь Яловенського району.

Між тим, президент Молдови Ігор Додон розпорядився скликати Вищу раду безпеки, щоб обговорити прийняту в молдовських селах декларацію про об'єднання з Румунією і підпал прапора Молдови на площі Великих національних зборів у Кишиневі. Він також заявив, що ідея об’єднання Молдови і Румунії може призвести до громадянської війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук