Уряд Молдови схвалив зміну назви офіційної мови з молдавської на румунську

Рішення ухвалили одноголосно

СвітРоман Ганкевич, 13 грудня 20177031
Уряд Молдови схвалив зміну назви офіційної мови з молдавської на румунську
фото Depositphotos
Уряд Молдови вирішив називати офіційною мовою країни румунську

Уряд Молдови схвалив законопроект про зміни до Конституції, який змінює назву офіційної мови з молдавської на румунську. Про це передає «Интерфакс».

Як зазначається, відповідно до законопроекту, в 13-й статті Конституції пропонується замінити синтагму «молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки» на «румунська мова». Ніхто з членів уряду не висловився проти цієї ініціативи.

Конституційний суд Молдови 5 грудня 2013 року ухвалив рішення про те, що державною мовою є румунська. Підставою для такого рішення став висновок КС про те, що текст Декларації про незалежність Молдавської республіки, в якому державною мовою названо румунську, превалює над Конституцією, де вказано молдавську. Згідно із цим положенням, група депутатів ініціювала розгляд законопроекту про внесення поправок у Конституцію. Конституційний суд 31 жовтня дав позитивний висновок на цю ініціативу.

Між тим, президент Молдови Ігор Додон назвав «неприпустимою» зміну назви офіційної мови. За його словами, після зміни влади «незаконні рішення нинішнього Конституційного суду будуть переглянуті». Він також висловив упевненість, що в парламенті не набереться 67 голосів для ухвалення цієї поправки.

До слова, мовні відмінності між румунською та молдовською мовами почали виникати у XIX столітті. В часи СРСР, у першій половині минулого століття, ці відмінності стали посилюватися. Однак з 1950-х років відбувався зворотний процес зближення молдавської та румунської мовних норм, які зараз практично не відрізняються.

Раніше ZAXID.NET писав, що Міжнародна організація зі стандартизації офіційно визнала чорногорську мову окремою мовою від сербської. Національна бібліотека Чорногорії, яка дев'ять років вела процес щодо визнання чорногорської мови, повідомила, що їй надали новий код – CRN. Чорногорська мова тепер офіційно відокремлена від сербської, яка використовується більшістю людей у країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук