Парламент зробив перший крок для впровадження в Україні електронного судочинства

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 1497 «Про внесення змін до закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів (нова редакція)».

За відповідне рішення проголосували 246 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Як заявила автор законопроекту, народний депутат з фракції «Самопоміч» Оксана Сироїд під час представлення документа в парламенті, цей законопроект був підготовлений за участю представників громадянського суспільства з урахуванням висновків Венеціанської комісії.

За її словами, законопроект передбачає: «перше – зміцнення основ відповідальності суддів, друге – запровадження механізму електронного судочинства, третє – запровадження статусу, який не дозволить повернути заяву про позов через непідсудність або неналежність до суду певної юрисдикції».

«Наступне – важливо те, що усі члени Вищої ради юстиції повинні бути погоджені з суддями для того, аби гарантувати, що будь-який суддя, який буде виведений із системи, не зміг би повернутися через оскарження цього рішення у Європейському суді з прав людини. Ми пропонуємо, щоб, нарешті, Вища рада юстиції була сформована у належний спосіб», – цитує її РБК-Україна.

За словами Оксани Сироїд, також пропонується сформувати повноцінну систему органів суддівського самоврядування.

«Ми пропонуємо, щоб з'їзд суддів формувався знизу і щоб він відповідав потребам судової системи», – заявила Сироїд.

У той же час народні депутати не підтримали законопроект № 1585 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» щодо встановлення реальної відповідальності суддів", за який проголосували лише 102 нардепи.

Після голосування голова Верховної Ради України Володимир Гройсман доручив створити робочу групу на базі комітету з підготовки законопроекту по судовій реформі до другого читання.

Як повідомляв ZAXID.NET, також парламент сьогодні ухвалив у першому читанні законопроект про судову реформу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук