Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію солідарності з Україною

СвітЮлія Поліковська, 12 жовтня 20153290
Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію солідарності з Україною

Парламентська асамблея НАТО ухвалила 12 жовтня резолюцію «Солідарність з Україною». Про це повідомила представник української делегації заступник голови Комітету в закордонних справах Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Прийнята одноголосно, з підтримкою всіх делегацій», - зазначила нардеп на своїй сторінці у Facebook.

У резолюції міститься заклик до урядів і парламенти країн-членів ПА НАТО подвоїти зусилля на підтримку України в нинішній критичний для неї момент. При цьому члени Парламентської асамблеї НАТО закликали не припиняти політичного, дипломатичного й економічного тиску на Росію, «доки Москва не виконає повністю її зобов’язань за мінськими домовленостями, не засвідчить переконливо, що готова дотримуватися міжнародного права і не зупинить окупації українських територій, включно з Кримом», повідомило «Радіо Свобода».

Іще один із закликів, що міститься в документі, – чинити тиск на Росію і сепаратистів, щоб вони зняли всі обмеження на здатність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні мати доступ до територій сходу України, включно з прикордонними зонами біля кордону з Росією.

Парламентарі з країн НАТО щонайрішучіше засудили незаконну окупацію Росією Криму і її військову агресію на сході України, утримання під вартою Надії Савченко, Олега Сенцова та інших українців, і висловили глибоке занепокоєння зневагою Росії до дотримання прав людини на окупованих територіях, зокрема, жорстокими репресіями проти кримських татар і української меншини у Криму.

У резолюції висловлено глибокий жаль із приводу того, що підтримувані Росією сепаратисти на сході України перешкоджають проведенню місцевих виборів за українським законодавством, всупереч мінським домовленостям.

Крім того, документ засуджує вето Росії на плани створити міжнародний трибунал для розслідування збиття літака рейсу MH17 «Малайзійських авіаліній».

У ньому наголошено на необхідності дипломатичних зусиль для того, щоб вирішити конфлікт із Росією, за умови, що ці зусилля не мають ставити під сумнів територіальну цілісність України і її невід’ємне право самій вирішувати своє місце в європейському і євроатлантичному порядку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук