Партія прем'єр-міністра Сербії перемогла на парламентських виборах

СвітЛюбко Петренко, 25 квітня 20161760
Партія прем'єр-міністра  Сербії перемогла на парламентських виборах
Александр Вучич

Сербська прогресивна партія, яку очолює чинний прем'єр-міністр країни Александр Вучич, здобула лідерство на позачергових парламентських виборах в Сербії. Згідно попередніми підрахунками результатів голосувань, за СПП віддали свої голоси 48,25 відсотка виборців – повідомило радіо  Deutsche Welle.

Таким чином Сербська прогресивна партія може отримати абсолютну більшість в однопалатному парламенті, маючи в своєму розпорядженні 145 депутатських мандатів з 250 можливих.

При цьому Соціалістична партія Сербії під головуванням Івіци Дачича набирає 11,6 відсотка голосів. Таким чином, її в парламенті представлятимуть близько 33 депутатів. У крайніх націоналістів – Сербської радикальної партії на чолі з Воїславом Шешелем, котрий нещодавно був виправданий Трибуналом у Гаазі – 7,8 відсотка голосів (22 місця), у Демократичної партії – 5,9 відсотка.

До парламенту також проходять коаліція ліберал-демократів і соціал-демократів «Досить» і  коаліція поміркованих націоналістів «Двері». У цих політичних сил приблизно по 5% голосів.Таким чином, за попередніми даними, до парламенту увійдуть сім партій і політичних об'єднань, яким вдається подолати 5-відсотковий бар'єр.

Нагадаємо, що 46-річний Александр Вучич очолює уряд Сербії з квітня 2014 року. На посаді глави уряду він послідовно проводить курс на зближення з ЄС, попри те, що на початках своєї політичної кар’єри був ультранаціоналістом і соратником колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича та радикала Воїслава Шешеля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук