ПАРЄ позбавила Росію права голосу до кінця 2014 року

СвітОксана Панчишин, 10 квітня 20148060
ПАРЄ позбавила Росію права голосу до кінця 2014 року
фото Reuters
ПАРЄ

ПАРЄ проголосувала за розширення санкцій, передбачених у проекті резолюції щодо повноважень російської делегації. Відтак російських представників не тільки позбавили до кінця поточного року права голосу, але й вони не зможуть працювати в керівних структурах Асамблеї і брати участь у спостереженні за виборами.

Більшість членів ПАРЄ на пленарному засіданні в четвер, 10 квітня, підтримала поправку, яка, зокрема, говорить: «...щоб висловити своє засудження і несхвалення дій Російської Федерації стосовно України, Асамблея приймає рішення призупинити такі права делегації РФ до кінця сесії 2014-го: право голосувати; право бути представленою в Бюро Асамблеї, Президентському комітеті, Постійному комітеті; право брати участь в місіях спостерігачів на виборах», передає Интерфакс.

За цю поправку проголосували 92 людини, 74 були проти і 19 утрималися.

Нагадаємо, що в тому ж проекті резолюції йдеться і про засудження розстрілу людей на Майдані під керівництвом колишньої влади України.

Додамо, що санкції ПАРЄ пов'язані з анексією Росією Криму.

У середу, 9 квітня, ПАРЄ прийняла поправку до резолюції, в якій, зокрема, йдеться про негайне виведення російських військ з Криму у зв’язку з денонсацією угод по Чорноморському флоту.

Довідка. Вперше російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ на квітневій сесії 2000 року. Асамблея прийняла резолюцію, що засуджує Росію «за порушення прав людини в Чечні». Повноваження російської делегації були підтверджені, проте членів делегації позбавили права голосу. У відповідь російська делегація демонстративно покинула зал засідань. Російські депутати відновили право голосу вже в січні 2001 року.

На осінній сесії ПАРЄ 2009 року була зроблена спроба переглянути повноваження російської делегації в Асамблеї, зокрема й щодо позбавлення її права голосу. Група депутатів, які представляють усі фракції ПАРЄ і понад 20 європейських держав, виступила з такою ініціативою через позицію Росії по Південній Осетії у світлі подій 2008 року. Проте члени ПАРЄ не підтримали резолюції, підтвердивши в повному обсязі повноваження російської делегації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук