ПАРЄ ухвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни на Донбасі

ПАРЄ вимагає від Росії зупинити військову агресію проти України

Резолюція була проголосована сьогодні в рамках зимової сесії ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи у вівторок, 23 січня, ухвалила резолюцію за результатами доповіді «Гуманітарні наслідки війни в Україні», у якій закликає Російську Федерацію припинити військову агресію проти України та припинити всю фінансову та військову підтримку незаконних збройних угруповань в Донецькій та Луганській областях.

Документ підтримали 50 депутатів, «проти» було 7 голосів, жоден не утримався, повідомляє «Укрінформ».

«Ми дуже задоволені результатом. Безумовно, резолюція є такою, що відповідає реальній ситуації в Україні. Цей документ констатує гуманітарну катастрофу, яка сталася внаслідок війни», - сказав у член української делегації - народний депутат Олексій Гончаренко.

Він також зауважив, що була прийнята дуже важлива поправка, що стосувалася формулювання щодо джерела агресії.

«В тексті проекту резолюції було вказано, що ця резолюція – про гуманітарну ситуацію, яка склалася внаслідок війни на сході України, а в результаті правки, яку внесла українська делегація і яку було прийнято, тепер інше формулювання – наслідки триваючої війни Росії проти України», - наголосив нардеп.

Він також наголосив, що «фактично одна з основних міжнародних інституцій визнала, що це є війна Росії проти України, яка відбувається на нашій території».

У резолюції міститься рекомендація щодо створення позикової програми для забезпечення житлом переселенців, проведення міжнародної конференції для збільшення фондів на реалізацію плану гуманітарної допомоги, рекомендації українському уряду щодо адаптації законодавства, підтримки населення, що постраждало внаслідок конфлікту на Сході.

ПАРЄ також закликала Росію гарантувати повагу прав людини та безпеку всіх людей, які живуть в анексованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу і заборону на в’їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в’язнів, гарантувати доступ для міжнародних організацій до Криму. Водночас ПАРЄ вимагає від Москви припинити політику «переміщення населення» в анексованому Криму.

ПАРЄ у резолюції також закликає створити робочу групу щодо зниклих безвісти за участю України, Росії та Міжнародного комітету Червоного хреста, і висловлює занепокоєння гуманітарною ситуацією в Україні, що пов’язують з війною на сході країни та анексією Криму Росією.

У резолюції Парламентська асамблея Ради Європи також закликає Україну якнайшвидше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

«Це дозволить провести ефективне розслідування конкретних випадків порушення міжнародного гуманітарного права під час війни в Україні», – йдеться в резолюції, інформує УНІАН.

Зазначимо, шо Парламентська асамблея Ради Європи за час від початку російської агресії проти України 2014 року ухвалила вже низку резолюцій щодо Росії через її агресією проти України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук