Єврокомісія оприлюднила план скасування у ЄС літнього часу

Країни ЄС, котрі захочуть жити за зимовим часом, востаннє переведуть годинники 27 жовтня 2019 року

СвітВолодимир Пиріг, 12 вересня 20187840

Європейська комісія у середу, 12 вересня, представила план відмови Європейського союзу від сезонного переведення годинників. Зокрема, комісія пропонує країнам ЄС назавжди відмовитися від зміни часу у 2019 році.

Згідно з пропозиціями Єврокомісії, сезонне переведення годинників буде скасовано у всьому Євросоюзі. Проте комісія надає країнам-членам свободу вирішити, за яким часом вони хочуть жити – зимовим чи літнім.

Єврокомісія прагне, щоб сусідні країни ухвалювали рішення скоординовано, аби забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, за якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики.

Щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року – до цієї дати вони повинні визначитися, зимовим чи літнім часом вони планують користуватися.

Останній обов'язковий перехід на літній час у Європейському союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Після цього держави-члени, які захочуть назавжди повернутись до зимового часу, зможуть зробити це востаннє у неділю 27 жовтня 2019 року. Після цієї дати у Євросоюзі сезонні переведення годинників будуть скасовані.

При цьому пропозицію Європейської комісії ще повинні погодити Європарламент та Рада ЄС, пише «Європейська правда».

ЄС вирішив скасувати переведення годинників на літній і зимовий час після проведення опитування, під час якого громадяни Євросоюзу підтримали цю ідею. Понад 80% респондентів виступили за скасування переведення годинників. У найбільшому онлайн-опитуванні в історії ЄС взяли участь близько 4,6 мільйона людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук