Перинатальний центр у Львові майже рік не функціонуватиме

4 липня 201327652
Перинатальний центр у Львові майже рік не функціонуватиме
фото provolyn.com
Новонароджені

З вересня у Львівському обласному державному перинатальному центрі розпочнуть масштабні ремонтні роботи. Близько року центр не зможе повноцінно працювати. Його працівників долучатимуть до роботи в інших закладах міста та області, а тим, хто не виявить такого бажання, виплачуватимуть 2/3 від зарплати.

Про це повідомила 4 липня на прес-конференції головний лікар обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів. З її слів, тут працює понад 500 осіб.

«Сподіваємось над ремонтом працювати інтенсивно, щоб це тривало менше року. Не має виникати ажіотажу. Лікарі будуть працювати за запитом медичних установ Львова та області за бажанням, ми будемо виплачувати їм зарплату. Хто такого бажання не виявить – отримуватиме 2/3 від зарплати згідно з положенням про простій, але на вимогу буде з’являтись на роботу», – пояснила Лариса Янів.

Заступник директора департаментуохорони здоров'я Львівської ОДА Ірина Микичак наголосила, що всі пологові відділення у місті та області повинні працювати на час закриття перинатального центру.

«Щоб не зменшувався доступ жінок до медичної допомоги, стаціонари будуть підсилені працівниками перинатального центру. Буде посилено службу екстреної медичної допомоги медицини катастроф. Проблем з наданням медичної допомоги не буде», – сказала Ірина Микичак.

Водночас заступник голови ЛОДА Ірина Романів додала, що окрім медичного персоналу важливо вберегти робочі місця і зарплату для молодшого медичного персоналу. «Розроблено карту пропозицій», – сказала вона.

Зазначимо, медики обласного перинатального центру у Львові приймають в рік близько 4 тис. пологів.

Як інформував ZAXID.NET, 1 липня було прийнято остаточне рішення про те, що до переліку міст, де будуть оновлені сучасні перинатальні центри, входитиме і місто Львів. Завдяки цьому майже 100 млн грн вкладуть в оновлення Львівського обласного перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6. Кошти медичний заклад отримає в межах національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства». За ці кошти проведуть ремонти і закуплять обладнання. «Плануємо в тому числі зосередити тут проблемні пологи», – повідомила Лариса Янів.

Раніше планувалось, що загальний обсяг інвестицій в проект становитиме понад 72 млн грн, з них державні інвестиції – 36,5 млн грн.

Нагадаємо, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів запевняє, що 2013 року у Львівській області відкриють новітній перинатальний центр, який втричі дасть змогу зменшити смертність новонароджених.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук