100 млн грн вкладуть в оновлення перинатального центру у Львові

4 липня 20137670
100 млн грн вкладуть в оновлення перинатального центру у Львові
фото ZAXID.NET
Гроші

99,7 млн грн отримає Львівщина на оновлення Львівського обласного державного перинатального центру у межах національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства». За ці кошти проведуть ремонти і закуплять обладнання. «Плануємо в тому числі зосередити тут проблемні пологи», – повідомила на прес-конференції 4 липня головний лікар центру Лариса Янів.

Заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів нагадала, що 1 липня було прийняте остаточне рішення про те, що до переліку міст, де будуть оновлені сучасні перинатальні центри, входитиме і місто Львів. Завдяки цьому майже 100 млн грн вкладуть в оновлення Львівського обласного перинатального центру на вул. Дж. Вашингтона, 6.

«Львів отримав погодження на реалізацію в себе національного проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства». Уже цього року приступаємо до реалізації цього національного проекту», – сказала Ірина Романів.

Лариса Янів водночас поінформувала, що ремонтні роботи планують розпочати у вересні. Першим ремонтуватимуть пологове відділення перинатального центру.

Щодо нового обладнання, з її слів, раніше йшлося про потребу у 16 млн грн. «Потім нас відвідали працівники Держагентства з інвестицій, подивились обладнання і сказали, що технології у нас хороші, але слабо оснащені, тому сума виросла до 25 млн грн. Закупівля обладнання почнеться після ремонтних робіт. Матимемо також місяць, щоб технічний персонал освоїв нове обладнання», – сказала Лариса Янів.

Вона додала, що також обладнання, яке допомагає виходжувати новонароджених з малою масою, закупить фонд Пінчука, а це обладнання на 4,3 млн грн.

«Плануємо збільшити потужності для важкохворих і недоношених малюків, відкрити нове відділення постінтенсивного виходжування новонароджених», – сказала Лариса Янів. Окрім обладнання, додала вона, значну увагу приділятимуть навчанню медичного персоналу.

Зі слів заступника директора департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Ірини Микичак, в Україні вже діє 10 сучасних перинатальних центрів.

Раніше планувалось, що загальний обсяг інвестицій в проект становитиме понад 72 млн грн, з них державні інвестиції – 36,5 млн грн.

Нагадаємо, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів запевняє, що 2013 року у Львівській області відкриють новітній перинатальний центр, який втричі дасть змогу зменшити смертність новонароджених.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук