Петро Порошенко створив групу по боротьбі з офшорами

ЕкономікаАндрій Стець, 28 квітня 20160
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про створення робочої групи, яка займатиметься підготовкою законопроектів з питань протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутку за кордон. Відповідний Указ від 28 квітня розміщений на сайті президента.

Керівником робочої групи призначено Ніну Южаніну - голову парламентського комітету з податкової і митної політики. Вона повинна внести пропозиції про персональний склад робочої групи. У неї повинні увійти члени Національної ради реформ, а також народні депутати, представники Кабінету Міністрів, інших органів державної влади, Національного банку України, громадських організацій, професійних об'єднань і експертів.

Як передбачається, робоча група повинна врахувати ініціативи Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) в боротьбі з офшорами і підготувати до 10 червня законопроекти для вдосконалення процедур контролю за трансферним ціноутворенням і виведенням доходів за кордон, запровадження правил щодо контрольованих іноземних компаній, протидії агресивному податковому плануванню, а також для лібералізації валютного законодавства України.

Уряду доручено негайно організувати роботу з приєднання України до міжнародних ініціатив ОЕСР, зокрема автоматичного обміну податковою інформацією.

Як інформував ZAXID.NET, Петро Порошенко анонсував боротьбу з офшорами після того, як з'ясувалося, що в серпні 2014 року він створив офшорну компанію Prime Asset Partners на Британських Віргінських островах і ще дві пов'язані фірми CEE Confectionery Investments Ltd. (зареєстрована на Кіпрі у вересні 2014 року) і Roshen Europe B.V. (зареєстрована в Нідерландах у грудні 2014 року).

Це спричинило скандал, однак, зрештою, з'ясувалося, що офшори створювали для того, щоб передати кондитерську корпорацію Roshen під керуванням Rothschild. Створення офшорної фірми не є правопорушенням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук