Юристи Порошенка пояснили, навіщо використовували офшор

Юристи Порошенка пояснили, навіщо використовували офшор
Президент України Петро Порошенко

Юридична фірма «Авеллум», яка займалася підготовкою частки президента у «Рошен» до продажу і передачі її у довірчу власність, оприлюднила заяву, у якій пояснюється, чому створення офшорних компаній було необхідним. Про це повідомила «Українська правда».

«Створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передачі активів в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі. Компанії в іноземних юрисдикціях необхідні та використовуються саме для передачі їх у blind trust (довірчу власність)», - заявили в  «Авеллумі».

У компанії також стверджують, що банківські рахунки цими компаніями не відкривалися, і вони не здійснювали жодних фінансових операцій.

«Відтак, будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними», – йдеться у заяві.

Юристи також стверджують, що Петро Порошенко не повинен був декларувати ці компанії, оскільки їхні статутні фонди не оплачувалися, а акції Порошенка номінальної вартості не мали.

Вони запевнили, що після передачі активу у довірчу власність отримувачем виплат буде не офшорна, а українська юридична особа.

«Тому всі податки сплачуватимуться в Україні, і прибутки відповідно до законодавства і банківського регулювання залишатимуться в Україні», – запевнили юристи.

Вони додали, що створення цих офшорів не впливає на оподаткування «Рошену» в Україні, який продовжує сплачувати податки відповідно до українського законодавства.

Фото: Українська правда

Нагадаємо, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків під назвою «Панамські документи».

Матеріали розслідування були отримані в результаті витоку інформації від джерела в юридичній фірмі Mossack Fonseca, яка надає послуги з реєстрації та обслуговування офшорних компаній. Серед фігурантів офшорного скандалу - прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, серед яких і Порошенка.

Як з’ясувалося, влітку 2014 року президент зареєстрував компанію для переходу кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів.

Основні претензії журналістів до Порошенка - те, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1 тис., що він поки не завершив передачу сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Петро Порошенко заявив, що більше не керує своїм бізнесом, оскільки передав його консалтинговим та юридичним компаніям. Він заявив, що серйозно ставиться до декларування доходів і доручим юристам дати вичерпні пояснення для української та міжнародної преси.

Раніше про відмову розслідувати цей скандал заявили в Національному антикорупційному бюро, наголосивши, що розслідування справи проти чинного президента не входить до їхніх повноважень.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що попередньо вивчили матеріали розслідування, однак не побачили в них ознак правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук