Петро Порошенко ветував закон про підтримку кінематографії

КультураАндрій Стець, 18 листопада 201610430
Петро Порошенко ветував закон про підтримку кінематографії
22 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

Президент Петро Порошенко ветував закон, який передбачає реалізацію державної підтримки кіновиробництва за рахунок відрахувань з доходів операторів лотерей. Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента.

«Президент Петро Порошенко скористався правом вето і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який прийняла Верховна Рада 22 вересня 2016 року», – йдеться у повідомленні.

Порошенко повернув його у парламент з пропозиціями для доопрацювання з метою приведення його положень у відповідність до вимог Конституції, Бюджетного кодексу, узгодження з нормами інших законодавчих актів.

Він вважає за доцільне доопрацювати запропонований законом механізм надання державної субвенції для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб'єктом кінематографії при виробництві фільму, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством, виклавши його у окремому законі.

Голова держави сподівається, що Рада найближчим часом доопрацює закон з урахуванням внесених пропозицій.

Як інформував ZAXID.NET, 22 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

У законі пропонується підтримати як українських, так і іноземних кіновиробників шляхом повернення їм 25% вкладених продюсерами засобів і 10% від витрат на акторські гонорари. Передбачається, що таким чином вдасться залучити в Україну зарубіжних продюсерів, які будуть знімати тут кіно.

За законопроектом, державна підтримка надається юрособам, що внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів та відповідають одному з таких критеріїв: є виробниками, продюсерами документальних, просвітницьких, анімаційних і авторських фільмів, фільмів для дитячої аудиторії та фільмів-дебютів, є виробниками, продюсерами фільмів, телерадіоорганізаціями, що мають діючу ліцензію.

Окрема частина закону присвячена захисту авторського права у сфері кінематографа. Піратський контент має бути заблокований власником сайту або провайдером послуг хостингу, якщо власник сайту не робить таке блокування. У зв'язку з цим про припинення роботи заявили сервіси торрент-трекерів EX.ua і Torrents.net.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук