Найбільший в Україні файлообмінник EX.UA оголосив про закриття

Рішення спричинене змінами законодавства щодо захисту авторських прав

СуспільствоЮлія Поліковська, 16 листопада 201615430
Найбільший в Україні файлообмінник EX.UA оголосив про закриття

Найбільший в Україні файлообмінник EX.UA прийняв рішення припинити свою роботу. Про це йдеться у заяві на сайті ресурсу.

Ресурс попросив усіх користувачів вилучити файли зі своїх архівів до 30 листопада 2016 року. Також користувачів mail.ex.ua повідомлено, що цей сервіс буде найближчим часом перенесений на новий домен.

«За останній рік EX.UA довелося відчути на собі прямі загрози, шантаж (в тому числі і на міждержавному рівні), DDOS-атаки. Ці дії наражають на небезпеку особисту інформацію і особисті файли користувачів, які зберігаються на ресурсі», – говориться в повідомленні.

Як стверджує компанія, EX.UA працював в правовому полі.

«Не усім подобалося таке трактування законодавства, але ресурс завжди поважав закони України. EX.UA дотримувався авторських прав, що постійно підтверджував швидким реагуванням на будь-які порушення. При цьому, ресурс не схвалює ту систему розподілу і управління авторськими правами, яка склалася сьогодні», – сказано у заяві.

Як вважають у компанії, останні законодавчі ініціативи в сфері боротьби з піратством несуть усі ознаки нецивілізованого лобізму.

«Новий закон, який знаходиться на підписанні у президента, робить невигідним його дотримання: він діятиме тільки проти тих, хто спробує його наслідувати. Він стимулюватиме зневагу авторськими правами. І тому він невигідний. Він мертвий. Вигоду отримають тільки іноземні компанії. Українські правовласники не отримають більше грошей», – повідомили в EX.ua.

Керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум», яка представляє інтереси EX.UA повідомив, що закриття ресурсу пов’язане з протестом проти законопроекту 3081-д «Про державну підтримку кінематографії». Серед іншого, він дозволить правовласникам блокувати сайти, які порушили чиєсь авторське право, без рішення суду. Зараз законопроект перебуває на підписанні у президента, повідомило aіn.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук