Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кіно

КультураЮлія Поліковська, 22 вересня 20163120
Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кіно

Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кінематографії, який зобов’язує операторів лотерей перераховувати частину своїх прибутків на соціальні потреби. За законопроект №3081-д, авторами якого були Микола Княжицький, Ірина Подоляк, Віктор Єленський та Сергій Тарута, проголосували 230 нардепів.

Документ передбачає, що держава буде фінансувати дебютні, документальні, просвітницькі, анімаційні і дитячі фільми на 100%. У виробництво серіалів і фільмів держава буде інвестувати – причому на суму, що не перевищує 50% бюджету для серіалів, і 80% – для фільмів.

В якості нової моделі підтримки українського кіно посилено бюджетне інвестування в кіноіндустрію за рахунок відрахувань від лотерей

«Оператори лотерей щомісячно перераховуватимуть частину своїх прибутків на соціальні потреби – загальний обсяг відрахувань поступово збільшується з 21% в перший рік до 30% в п’ятий рік після вступу в дію закону», – сказано у пояснювальній записці документа.

Законом передбачається, що державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України, управління яким здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Передбачається з метою ефективного розпоряджання коштами Фонду Кабінетом Міністрів України утворюється Рада з державної підтримки кінематографії у складі дев’яти осіб, члени якої призначаються строком на два роки.

За законопроектом, державна підтримка надається юрособам, що внесені до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів та відповідають одному з таких критеріїв: є виробниками, продюсерами документальних, просвітницьких, анімаційних і авторських фільмів, фільмів для дитячої аудиторії та фільмів-дебютів, є виробниками, продюсерами фільмів, телерадіоорганізаціями, що мають діючу ліцензію.

Окрема частина законопроекту присвячена захисту авторського права в сфері кінематографа. Піратський контент повинен бути заблокований власником сайту або провайдером послуг хостингу, якщо власник сайту не робить таке блокування

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук