Петро Порошенко ветував закон про приватизацію житла в гуртожитках

СуспільствоАндрій Стець, 20 травня 20164310
Петро Порошенко ветував закон про приватизацію житла в гуртожитках

Президент Петро Порошенко застосував право вето до закону щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. Про це повідомляє офіційний сайт президента.

«Закон містить норми, які суперечать Конституції і законам України, не створює належних правових механізмів реалізації житлових прав мешканців гуртожитків та містить ризики їх порушення», - йдеться на сайті президента.

Зокрема, на думку президента, «документом обмежуються права громадян, які законно мешкають у гуртожитках, на приватизацію жилих приміщень у гуртожитках залежно від наявності трудових (службових) відносин з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку, або офіційної реєстрації місця проживання в гуртожитку».

«Встановлення несправедливих правил реалізації прав громадян у такій чутливій сфері, як житлові відносини, може призвести до посилення соціальної напруженості в суспільстві, а також стати фактором соціальних конфліктів. Також закон не позбавлений і інших недосконалих норм, які створюють невизначеність правового регулювання реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, врегулювання правовідносин щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків повинно здійснюватися на підставі Конституції та законів України і вимагає більш зваженого підходу, ніж запропонований в законі.

Як інформував ZAXID.NET, 20 квітня Рада проголосувала за законопроект № 1076 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо уточнення сфери застосування та удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків)». Цим документом парламент дозволив приватизувати кімнати в гуртожитках людям, що живуть там понад 5 років.

За даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в Україні нараховується всього 3032 гуртожитки, з них державної форми власності – 550, в статутному капіталі товариства – 517, комунальної форми власності – 1965.

Всього в комунальну власність передано 1590 гуртожитків, при цьому з державної форми власності – 1194, зі статутного капіталу товариств – 314.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук