Петро Порошенко вибачився перед українцями за невиконану обіцянку швидко закінчити АТО

СуспільствоАндрій Стець, 23 серпня 20189200
Порошенко заявив, що для нього це стало серйозним уроком

Президент Петро Порошенко вибачився за те, що у 2014 році заявив про швидке завершення антитерористичної операції на Донбасі. Про це він сказав 23 серпня у Дніпрі під час урочистостей до Дня українського прапора.

«Понад чотири року тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Тепер вже не так важливо, в якому контексті ті слова були сказані. Не важлива і образність цієї заяви. Люди сприйняли її як можливість завершити війну дуже і дуже швидко», - сказав Порошенко.

Він зауважив, що для нього це стало серйозним уроком «обережного і відповідального ставлення до своїх слів і обіцянок».

«Я шкодую, що породив завищені очікування. Щиро перепрошую, що подав надію, яка не збулася. Прикро, що дав обіцянку, яка не справдилась. Прошу за це вибачення. Це для мене серйозний урок обережного і відповідального ставлення до своїх слів і обіцянок», - додав глава держави.

За його словами, навесні 2014 року багато хто не усвідомлював реальної глибини тієї катастрофи, яка сталася ще до війни, коли українську армію «роззброїли, роздягли, розікрали, розтягли».

«Багато хто з нас у 2014-му розглядав ситуацію як заколот сепаратистів. Так, штучний - для цього не було жодних приводів, так, організований з Москви, так, нею профінансований, так, озброєний з «Росвоєнторгу», але все ж таки заколот. І лише згодом стало зрозуміло, що це ніякий не заколот, це чергова повномасштабна російсько-українська війна», - акцентував Порошенко.

Порошенко додав, що шлях до завершення війни на Донбасі лише один - будувати велику і сильну армію, здатну тримати оборону проти набагато чисельніших збройних сил Росії.

Він також додав, що сильна армія повинна бути не лише на Донбасі, а й вздовж усього кордону з РФ.

«Ніхто не прагне миру більше, ніж ми. Мир обов’язково настане на нашій землі. Забезпечити його може єдність українського народу, боєздатне військо, яке день за днем стає дедалі сильнішим», - наголосив він.

Нагадаємо, що у 2014 році тоді ще кандидат в президенти України Петро Порошенко, заявляв, що «Антитерористична операцiя не може i не триватиме два-три мiсяцi. Вона повинна i триватиме години».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук