Під картиною Пікассо знайшли перевернутий пейзаж іншого художника

КультураРоман Ганкевич, 22 лютого 201813360
Під картиною Пікассо знайшли перевернутий пейзаж іншого художника
Дослідники вивчають картину Пабло Пікассо «Жебрачка»

Фахівці Національної галереї мистецтв, Північно-західного університету та Інституту мистецтв Чикаго виявили під картиною Пабло Пікассо «Жебрачка» пейзаж, написаний іншим художником. Про це повідомляє The New York Times.

Як зазначається, спочатку невідомий художник з Барселони намалював на полотні гори. Потім Пікассо написав поверх них жінку, перевернувши полотно на 90 градусів і використавши оригінальні контури гір як контур спини жінки.

Рентгенівське дослідження виявило контури пейзажу, який був замальований Пікассо

Також Пікассо спочатку зобразив на картині руку жебрачки, яка тримає хліб, але потім прибрав цей елемент, повністю сховавши руки жінки під плащем. Дослідники вважають, що це «дозволяє зрозуміти, як Пікассо приймав рішення в процесі роботи».

Спочатку Пікассо хотів зобразити на картині руку жебрачки, яка тримає хліб

Відкриття зробили за допомогою рентгенофлуоресцентного аналізу. Він дозволяє визначити, які саме хімічні елементи знаходяться в різних частинах картини. Донедавна через високу вартість такий аналіз використовувався тільки до найвидатніших творів мистецтва і був доступний лише найбільшим музеям і галереям світу.

Результати дослідження оприлюднили на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки, що проходить в Остіні, штат Техас. Про те, що Пікассо написав свою картину поверх іншої, стало відомо ще в 1992 році, але тільки зараз вченим вдалося дізнатися, що на ній було зображено. Картина «Жебрачка» відноситься до блакитного періоду творчості митця (1901-1904).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук