<

Подорожчання валюти спровокувало підвищення цін

Головні Новини за 14 листопадаМарта Когут, 14 листопада 2014, 18:20 1778 0

За останні 10 днів іноземна валюта подорожчала на три гривні. Тим часом продукти, ліки, одяг та техніка підскочили у своїй вартості. 

З початку року продукти від українського виробника подорожчали на 10-20 %, у той час, коли іноземна продукція — аж вдвічі. Ціни зросли на усю їжу, окрім цитрусових, експерти пояснюють: на цьому ринку зараз криза через торгову війну з Росією. Ігор Новоставський,
заступник генерального директора компанії "Альянс-Маркет пояснює: «Виключно через світову кризу, напевно. Іноземні виробники фруктів також понижають в себе ціни. І там десь ріст буде складати 50 %. Всі інші товари — це товари гігієни, бакалії  — фактично виросли до курсу долара».

А от хворіти українцям не варто, адже з кишені доведеться викласти не одну сотню гривень. 
Олена Комарянська, директор обласної Аптечної професійної асоціації України наголошує: «Тільки протягом цього тижня ціна зросла на деякі препарати близько на 25%. Дорожчають  ліки іноземного виробництва, які в асортименті складають близько 70 %, але і вітчизняні препарати,  сировина на які закуповується закордоном, а також зростають витрати на виробництво і транспортування». 

Подорожчав і одяг, навіть вживаний. Ще донедавна ціна за кілограм одягу була на 20 гривень меншою.

Плавно зростають ціни і в магазинах техніки. Проте тут, розповідають у клієнтів змінився сам ринок, люди частіше купують товари першої необхідності   холодильники, телевізори, аби хоча б в щось вкласти свої гривні. Натомість товари другої необхідності — телефони, планшети не в попиті. 

А про відпочинок львів’яни взагалі поки не думають. Туристичний ринок, як ніхто відчуває ріст валюти. Тепер ціна подорожі - в 2 рази дорожча. До того ж люди їдуть відпочивати не на 10 днів, а на 2-3. Тетяна Ніколишин, заступник директора турфірми розповідає: «Попит зараз впав, мінімум на 40 %, ми вважаємо, що це пов'язано  саме з подорожчанням євро. Якщо минулого року дуже багато путівок було саме на Новий рік, де більш дорожчі тури, на Різдво, то цього року набагато дешевші тури відбираються і не так массово».

 

Вже зараз наслідки девальвації можна помітити на цінниках. За 10 днів імпортні харчі почали дорожчати на 15-20%, в аптеках вже з’явились ліки, дорожчі на чверть, ціни на техніку суттєво не змінились – тут ще продають товарні запаси, відпочинок за кордоном міцно прив’язаний до ціни долара — + 23 %.

Проте у всіх галузях сподіваються, що валюта таки подешевшає і ціни хоча б трохи та й знизяться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук