Польща наздожене зарплати ЄС за 65 років, – Gazeta Prawna

СвітНаталія Зубрицька, 2 квітня 20128470
Польща наздожене зарплати ЄС за 65 років, –  Gazeta Prawna
Євро

Середня зарплата у Польщі може зрівнятися із середньою у 27 державах Європейського Союзу, до якого поляки приєдналися у 2004 році, приблизно за 65 років. Про це пише Gazeta Prawna, зауважуючи, що польська зарплата є однією із найменших серед держав європейського об’єднання.

Меншу за середню зарплату поляків, яка становить близько 800 євро, в ЄС отримують лише громадяни Латвії (690 євро), Литви (650), Румунії (600) та Болгарії (400 євро).

Видання відзначає, що за останні 7 років зарплата у Польщі, яка є найбільшою державою Східної Європи-членом ЄС, зросла на третину, але залишається майже утричі меншою за середню в Євросоюзі, що становить близько 2,2 тис. євро.

«Якщо ми надалі будемо в такому темпі наздоганяти спільноту, то таку саму середню номінальну зарплату будемо мати лише за 65 років, а таку, як у зоні євро  – за 85 років», – пише газета.

За даними GDP, найвищі зарплати в Євросоюзі мають мешканці Люксембургу (понад 4 тис. євро), Данії (3 тис. 850 євро), Ірландії (3 тис. 500 євро) та Бельгії і Швеції (понад 3 тис. євро).

Експерти, слова яких наводить газета, пояснюють різницю в зарплатах утричі меншою продуктивністю польської економіки через брак сучасних технологій, які є у більш розвинутих західних державах.

Вони також зазначають, що більші зарплати на Заході призводять до значної еміграції поляків на заробітки, констатувавши, що вже близько 2 млн. громадян Польщі виїхало працювати в інші країни ЄС.

Водночас видання зауважує, що у реальному вимірі різниця зарплат удвічі менша за рахунок дешевшої вартості більшості продуктів у Польщі. «Наприклад, у першій половині 2011 року хліб коштував у нас дешевше, ніж у Німеччині, на 34%, електроенергія для домогосподарств утричі дешевше», - пише видання.

 38-мільйонна Польща, яка є найбільшим безпосереднім західним сусідом України, вступила до Євросоюзу у травні 2004 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук