Польські дослідники оприлюднили базу даних наглядачів концтабору Аушвіц

СвітРоман Ганкевич, 30 січня 201714170
У базу даних входять майже 10 тис. людей, які служили у концтаборі

Інститут національної пам'яті Польщі опублікував базу даних наглядачів концтабору Аушвіц-Біркенау. Про це інформує у понеділок, 30 січня «Польське радіо».

Як зазначається, у базу даних увійшли 9686 осіб, які працювали в концтаборі з моменту його заснування і до ліквідації. Про кожного наглядача зібрали усю доступну інформацію, включаючи дату і місце народження, термін служби і службовий номер, а в деяких випадках - фотографії. У разі, якщо фігуранта списку судили після війни, представлені документи судового розгляду.

Однак, як відзначили в Інституті національної пам'яті, із співробітників SS, які служили в Освенцімі, лише 12 відсотків були засуджені. Дослідники встановили, що кілька десятків колишніх наглядачів Аушвіцу досі живі.

Створювати базу почав у 1982 році Олександр Ласік, який тоді готував докторську дисертацію на цю тему, а в 1988 році захистив її в Інституті історії Університету ім. Адама Міцкевича у Познані. З часом база зросла і окрім наглядачів Аушвіцу до неї увійшли також понад 15 тис. імен наглядачів інших таборів смерті.

База даних наглядачів Освенцима вже доступна в інтернеті на сайті www.truthaboutcamps.eu.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук