Польський Інститут нацпам’яті оголосив про пошуки свідків «геноциду з боку ОУН-УПА»

СвітАндрій Стець, 4 липня3320
У Польщі шукають потерпілих осіб та членів їхніх родин від дій ОУН-УПА в 1939-1945 роках

Польський Інститут національної пам’яті оголосив про пошуки потерпілих осіб і свідків «геноциду, скоєного в період 1939-1945 роках членами ОУН-УПА». Про це повідомили в прес-службі посольства Польщі у Києві.

Як повідомляється, Комісія з розслідування злочинів проти польського народу (КРЗпПН) Відділення у Любліні веде розслідування у справі «злочинів геноциду, скоєних на території Волинського воєводства в період 1939-1945 рр. членами ОУН-УПА та іншими особами-співучасниками».

Згідно з повідомленням, йдеться про вбивства кількадесятьох тисяч чоловіків, жінок і дітей польської національності, фізичне, психічне знущання над поляками, знищення чи викрадення їхнього майна, а також застосування інших репресій та нелюдських вчинків задля створення умов життя, що несло загрозу їх біологічного винищення, або змушувало залишати свої оселі й тікати з території Волинського воєводства, а також інших форм порушення прав людини.

«Ми звертаємося до потерпілих осіб, членів їхніх родин, свідків та усіх тих, хто володіє інформацією на тему злочинів, в тому числі до тих, хто має фотографії закатованих, списки жертв або іншу документацію, що може бути придатною у розслідуванні, із закликом налагодити контакт з вказаною Комісією» - повідомили в посольстві.

Зауважимо, що 11 липня у Польщі відзначається Національний день пам’яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук