Польській прокуратурі поскаржилися на телеведучого за образу українців

СвітЮлія Поліковська, 8 листопада 201625411
Польський тележурналіст Войцех Цейровський образив українців

Об’єднання українців у Польщі подало скаргу до прокуратури на відомого польського телеведучого Войцеха Цейровського за образу українців. Про це йдеться у зверненні ОУП до районної прокуратури міста Кошалін, повідомив «Укрінформ».

У документі зазначено, що 15 жовтня журналіст під час ефіру на «Польському радіо Кошалін» назвав українців «ґвалтівниками» і «різунами».

На уточнююче запитання ведучого, чи він вважає геть усіх українців «ґвалтівниками» і «різунами» Цейровський відповів: «…підтверджую, усіх».

«Ці висловлювання є образливим, й такими, що нехтують і зневажають людську гідність, виражають презирство по відношенню до українців, принижують їх в очах громадської думки і як наслідок зневажають осіб української національності з огляду на їх національну ідентичність, що є ознакою злочину передбаченого статтею 257 Кримінального кодексу (публічна зневага особи чи групи осіб з огляду на національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність)»,- йдеться в заяві.

За цей злочин Кримінальний кодекс Польщі передбачає ув’язнення терміном до трьох років.

У документі підкреслюється, що такого роду висловлювання посилюють упереджене та вороже ставлення до українців і породжують ненависть на національному ґрунті.

ОУП просить прокуратуру вивчити запис радіопередачі, допитати радіоведучого цієї програми Анджея Рудніка і самого Войцеха Цейровського, а також забезпечити присутність представника ОУП під час цих дій.

Зазначимо, Войцех Цейровський є радіо- і тележурналістом, сатириком, фотографом і мандрівником. Цейровський не приховує своїх правоконсервативних поглядів.

Як відомо, 11 липня Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків і встановив цей день Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами. Верховна Рада 8 вересня прийняла заяву, в якій назвала згадуване рішення польської влади «виявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії». Пізніше міністри закордонних справ двох дежрав домовилися сприяти роботі істориків в обох країнах, які вивчать архівні матеріали Волинської трагедії

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук