Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом

11 липня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду вчиненого українськими націоналістами проти громадян Польщі

СвітАндрій Стець, 22 липня 201622096
За документ проголосували 432 депутати Сейму

Сейм Польщі проголосував за ухвалу, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої».

За ухвалу «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА» проголосували 432 депутати Сейму, 10 депутатів утримались, кнопку «проти» не натиснув ніхто, зазначає українська служба ВВС.

День 11 липня, згідно з проголосованим сьогодні документом, проголошується Національним днем пам’яті жертв цього геноциду.

В ухвалі зазначається, що організований і масовий характер жорстокого злочину на Волині та у Східній Малопольщі мав характер етнічної чистки та геноциду. У тексті віддано шану громадянам Другої Речі Посполитої, жорстоко вбитих українськими націоналістами.

У тексті ухвали висловлена також повага та вдячність воякам Армії Крайової, підрозділам самооборони та селянським батальйонам, котрі боролися у захисті поляків, а також тим українцям, котрі часто, ризикуючи власним життям, рятували польських сусідів.

Автори ухвали закликали до гідного поховання та вшанування усіх жертв злочину. Вони висловили також солідарність з Україною, котра протистоїть зовнішній агресії.

Депутати відхилили поправки опозиції, якими пропонувалося, зокрема викреслити із назви ухвали слово «геноцид». Водночас прийнята поправка, що усунула з тексту документу визначення «братовбивчих боїв».

Основою резолюції став проект правлячої партії Польщі «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що злочин мав місце у 1943—1945 роках.

Як інформував ZAXID.NET, 7 липня Сенат Польщі ухвалив резолюцію, в якій вшанував пам’ять жертв Волинської трагедії і запропонував Сейму встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти поляків.

Зазначимо, що раніше низка українських експертів та політиків заявляли, що ухвалення Сеймом постанови у такій редакції може призвести до погіршення стосунків між Україною та Польщею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук