Понад півсотні стоматологів заблокували приймальню Садового

СуспільствоЮлія Лавришин, 22 червня 201723772
Понад 50 стоматологів чекають Андрія Садового біля його приймальні

У четвер, 22 червня, працівники комунальних стоматологічних поліклінік Львова пікетували Львівську міську раду, а пізніше понад 50 з них заблокували приймальню міського голови Андрія Садового. У такий спосіб медики домагаються особистої зустрічі з мером. Однак міський голова не зміг зустрітись з ними через свій щільний графік.

Як пояснив ZAXID.NET керівник ГО «Об'єднання молодих лікарів комунальних стоматологічних поліклінік» Юрій Казмірчук, з мером стоматологи хочуть обговорити недопущення реорганізації стоматологічних поліклінік на неприбуткові комунальні підприємства.

«Ми звернулися в суди, ми звернулись у комісію при президентові України і є ухвала як і комісії так і судів про призупинення ліквідаційних дій на час розгляду справ по суті. Але на сьогодні управління охорони здоров'я Львівської міської ради продовжує залякувати працівників стоматполіклінік – відсилають листи про скорочення штатів та прийняття заходів, які передбачають перетворення. На колективи тиснуть, їх вводять в паніку, – сказав Юрій Казмірчук. – Ми вимагаємо, щоб нам дали спокійно працювати хоча б поки не буде рішення суду. Тому ми чекаємо Андрія Садового, з яким вже впродовж трьох тижнів хочемо поспілкуватись».

Юрій Казмірчук сказав, що до них приєднаються ще близько сотні колег, коли завершиться зміна.

Всі фото Олександра Мазуренка

Йдеться про реформу комунальної стоматології Львова, яку депутати ЛМР підтримали під час засідання сесії 9 лютого. Реформування полягає у перетворенні комунальних стоматполіклінік у неприбуткові ЛКП, де лікарі мають право офіційно встановити плату за свої послуги та таким чином заробляти собі на зарплату та утримання закладів. Водночас депутати передбачили відшкодування надання безоплатної стоматологічної допомоги пільговим категоріям львів'ян. Однак стоматологи виступили проти цього, оскільки хочуть, щоб стоматологія і надалі існувала на тих принципах, що і раніше, – коли за кошт міського бюджету їм виплачуюють зарплату та утримають медзаклади.

Нагадаємо, 22 травня Галицький райсуд Львова прийняв рішення про забезпечення позову громадянина Анатолія Шамріна проти реорганізації комунальної стоматології Львова, чим призупинив усі реорганізаційні процеси на час розгляду справи.

Відтак, за словами Юрія Казмірчука, чиновники управління охорони здоров’я ЛМР не призупинили реорганізації та продовжують надсилати листи про скорочення штатів поліклінік.

Натомість начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив ZAXID.NET, що такі листи – це наслідок не стільки самої реформи, як браку коштів у бюджеті, передбачених на комунальну стоматологію.

«Не я одноосібно, не моє управління і не мер, а, наголошую, депутати Львівської міськради неодноразово наголошували, що досить виділяти стоматологам гроші на зарплату та енергоносії, щоб вони в той час тихенько працювали на власні гаманці. Саме депутати ЛМР скоротили фінансування міської комунальної стоматології. І як начальник профільного управління я не можу дати їм грошей більше, ніж це передбачено в бюджеті, – сказав Володимир Зуб. – Якщо грошей менше, ніж завжди, то я зобов'язаний приймати відповідне управлінське рішення. І ми справді надсилали листи з текстом, – "Просимо подати ваші пропозиції щодо проведення штатного розпису у відповідність до передбачених асигнувань", – та листи, у яких ми просили про це повторно. Але це – не залякування, а констатація факту, що місто не має грошей на їх утримання в такому форматі, як це було раніше. І з січня ми не одтримали жодної пропозицій по проведенню штатних розписів у відповідність до передбачених асгнувани. Тобто, це повне ігнорування».

До слова, управління охорони здоров'я пропонувало виділити 39 млн грн на утримання комунальної стоматології у 2017 році. Однак депутати скоротили цю суму до 9 млн грн та ще 16 млн додали на час реорганізації, допоки поліклініки не перейдуть на новий принцип фінансування. Окремо депутати також прийняли програму фінансування стоматологічної допомоги окремим категоріям населення Львова, у якій передбачили 10,8 млн грн на це. Однак зараз, за словами Володимира Зуба, ця програма, як і вся реорганізація, заблокована.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук