У четвер, 9 лютого, депутати на сесії Львівської міської ради проголосували за перехід чотирьох комунальних стоматологічних поліклінік Львова в статус некомерційних комунальних підприємств. Це рішення підтримали 38 депутатів міськради.
Як повідомляв ZAXID.NET, таким чином Львівська міськрада за ініціативи міського управління охорони здоров’я запроваджує реформу міської стоматології задля того, аби вивести з тіні обіг коштів у цій галузі та скоротити витрати з бюджету на її утримання.
Тепер поліклініки існуватимуть як окремі підприємства, колективи самостійно закуповуватимуть необхідні для роботи матеріали, а пацієнти за надані їм послуги сплачуватимуть офіційно через касу. З каси поліклініки сплачуватимуть заробітну платню працівникам, енергоносії та усі інші потреби. Таким чином, стоматполіклініки функціонуватимуть за власний рахунок, а не за кошти бюджету.
Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету міністрів України, стоматологія належить до галузей медицини, в яких можна запроваджувати платні послуги.
З міського бюджету відшкодовуватимуть стоматологічним поліклінікам кошти за послуги, надані пільговим категоріям львів’ян. Це передбачено Міською програмою фінансування стоматологічної допомоги окремим категоріям населення Львова на 2017-2018 роки, яку підтримали 55 депутатів. Відшкодування здійснюватимуть згідно з актом виконаних робіт.
Щоправда, як наголосив начальник управління охорони здоров'я Володимир Зуб, усім львів'янам безкоштовно нададуть стоматологічну допомогу в разі невідкладної ситуації.
«Якщо у людини гострий зубний біль, то в поліклініці нададуть допомогу усім, незалежно від того, пільговик ця людина чи ні. Усім пільговикам за рахунок міського бюджету надаватимуть безкоштовно ті послуги, які передбачені в програмі. Якщо ж пільговик хоче дорожчі, кращі матерали, то за це доведеться заплатити», – розповів Володимир Зуб.
Нагадаємо також, що у понеділок, 6 лютого, виконком Львівської міськради виділив 8,35 млн грн на комунальні стоматології. Цих грошей має вистачити на зарплатню працівникам галузі на найближчі три місяці, допоки вони остаточно не перейдуть на самостійне утримання.