Порошенко підписав указ про проведення місцевих виборів 25 жовтня

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року» . 

Порошенко зробив це під час засідання Ради регіонального розвитку в середу в Києві.

Вибори відбудуться за новим законом, який Верховна Рада ухвалила за два місяці до старту виборчої кампанії.

Це перші місцеві вибори в Україні, які проходитимуть за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Суть виборчої системи полягає в тому, що для виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах рад створюється єдиний багатомандатний округ, який ділиться на одномандатні за кількістю депутатів, що входять до відповідної ради. У кожному одномандатному окрузі висувається по одному кандидату від місцевої партійної організації, а в бюлетені одним рядком буде зазначено і цього депутата, і партію, що висунула його.

Але під час підбиття підсумків виборів підраховуються тільки голоси, віддані у багатомандатному окрузі за кожну партійну організацію, і у розподілі депутатських мандатів беруть участь партії, які набрали не менше за 5% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносною більшістю в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села або селища.

Новелою закону є також проведення у два тури виборів міських голів міст із чисельністю виборців понад 90 тис. осіб, якщо в першому турі жоден із кандидатів не набере більше за половину голосів виборців. Таких міст за попередніми даними ЦВК налічується 44, це передусім Київ та обласні центри.

Також 25 жовтня вперше відбудуться вибори до 74-х об'єднаних територіальних громад. Згідно із законом, у територіальних громадах окрім сільських, селищних, міських голів (залежно від виду громади) обирають старост населених пунктів, які увійшли в громаду.

Місцеві вибори не відбудуться на тих територіях Донецької та Луганської областей, які тимчасово непідконтрольні українській владі, а також в окупованій АР Крим.

На вибори буде витрачено 1,18 млрд грн. Офіційні результати виборів має бути встановлено не пізніше ніж 30 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук