Порошенко пояснив, що у його розумінні означають реформи

СуспільствоРоман Ганкевич, 25 вересня 20146040
Петро Порошенко на прес-конференції "Стратегія-2020"

На початку свого виступу президент України Петро Порошенко заявив, що українська революція 2013-2014 років завершила низку європейських революцій, які почалися ще в XVI столітті, і за своїм значенням подібна Американської революції і війни за незалежність.

«Наш план називається «Стратегія-2020», тому що тільки реформи можуть оновити державу. Тільки реформи можуть задовольнити революційні очікування громадян. Тільки реформами можна дати відповідь потенційним інвесторам. Альтернатива – залишитися один на один з Росією», - підкреслив президент.

Порошенко пояснив, чому немає досі реформ.

«Війна. Я і весь український народ вів свою війну. Але мій мирний план спрацює», - переконаний глава держави.

Однак незважаючи на військові дії, які попри мінські домовленості й досі тривають на сході України, планується втілити більше 60 реформ і спецпрограм, які запускати потрібно одночасно.

«Мене не цікавить, хто проти реформ. Головне, що за реформи – український президент. Тому 100 днів тому команда експертів приступила до розробки цих реформ», - заявив президент.

Глава держави доручив новому складу Ради підготувати пакет першочергових законопроектів до 1 засідання нового парламенту. Але й старому парламенту він доручив 14 жовтня прийняти закон про антикорупційне бюро.

«Потрібно залучати людей, для яких девізом є слова Кеннеді – «не питай, що країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш для країни зробити», - вважає президент.

Петро Порошенко висловив упевненість, що за результатами виборів 26 жовтня буде створено реформаторська більшість в Раді.

«Що є мірилом ефективності реформ? Два десятка показників, за якими можна судити про реформи – від макроекономічних (дефіцит, ВВП, кредитний рейтинг) до таких простих, як тривалість життя. Фінальний результат реформ буде не швидким. Але кожен повинен відчути реформи свої гаманцем», - заявив президент.

Загалом глава держави визначив 8 пріоритетних сфер для України до 2020 року:

  • антикорупційна реформа
  • оновлення влади
  • судова реформа
  • реформа правоохоронних органів
  • децентралізація
  • податкова реформа
  • дерегуляція та розвиток підприємств
  • реформа системи безпеки та оборони

До списку він також додав енергонезалежність України і подальшу її популяризацію.

Нагадаємо, сьогодні, 25 вересня, президент України Петро Порошенко провів свою першу велику прес-конференцію, під час якої представив свій план реформ України під назвою "Стратегія-2020", а також відзвітував за 100 днів своєї роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук