Порошенко уник прямої відповіді про появу у Конституції «права на зброю»

Президент офіційно відповів автору петиції про вільне володіння вогнепальною зброєю

Порошенко уник прямої відповіді про появу у Конституції «права на зброю»

Президент України Петро Порошенко доручив залучити автора петиції про вільне володіння короткоствольною вогнепальною зброєю в Україні до обговорення відповідних змін до Конституції. Про це йдеться у відповіді президента на петицію, яку підписали понад 36 тис. українців.

Зазначається, що голова ВГО «Українська асоціація власників зброї» Георгій Учайкін попросив доповнити ст. 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту: «Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров’я, житла і власності, життя і здоров’я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет і територіальну цілісність України».

Учайкін також закликав негайно прийняти закон «Про громадянську зброю і боєприпаси» №1135-1.

За словами Порошенка, в Україні є конституційна комісія для розгляду ініціатив щодо зміни Основного закону.

«Для забезпечення глибокого і всебічного розгляду відповідного конституційного пропозиції я звернувся до голови конституційної комісії, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана ініціювати скликання засідання робочої групи конституційної комісії з прав, свобод і обов'язків людини і громадянина із залученням до цієї роботи автора електронної петиції, представників різних політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів», – зазначається у відповіді Порошенка.

Щодо вимоги щодо негайного прийняття закону «Про цивільну зброю і боєприпаси» (№ 1135-1 від 5 лютого 2015 року) Порошенко повідомив, що прийняття законів відноситься до повноважень Ради.

Нагадаємо, 29 серпня Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив порядок розгляду електронних петицій, адресованих президенту України і дав старт роботі відповідного сайту.

Першою петицією, яка зібрала 25 тис. голосів, необхідних для отримання відповіді, стало звернення з проханням доповнити ст. 27 Конституції України словами про те, що «кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю».

Учора, 23 вересня заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків визнав, що відповідь на цю петицію не надана у визначений термін, - 22 вересня.

Зазначимо, 20 вересня Порошенко публічно виступив проти вільного носіння зброї в Україні, пославшись на результати соціологічного опитування.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук