Порошенко ветував закон, що дозволяє громадянам ловити чиновників на корупції

СуспільствоОксана Руда, 24 червня 201512690
Порошенко ветував закон, що дозволяє громадянам ловити чиновників на корупції
фото Фокус

Президент України Петро Порошенко запропонував Верховні Раді відхилити ухвалений 22 травня закон, згідно з яким вводиться до Кримінального процесуального законодавства інститут громадського обвинувачення у сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь.

Як повідомляється на сайті парламенту, закон, підписаний спікером 4 червня, президент України повернув до Верховної Ради 19 червня.

«Як видно з назви закону... його головною метою є посилення ролі громадськості у боротьбі з корупцією, зокрема шляхом впровадження нового правового інституту в кримінальному процесі – інституту громадського обвинувачення про злочини, визначені статтею 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», статтею 370 «Провокація підкупу» Кримінального кодексу», – зазначив президент.

Порошенко зазначив, що деякі пункти документа становлять потенційну небезпеку.

«Проте права, що надаються законом, який надійшов на підпис, громадському обвинувачу (фізичній або юридичній особі, яка безпосередньо є потерпілим від кримінального злочину або якій стало відомо про здійснення стосовно інших осіб кримінального злочину, зокрема громадського об'єднання), спричиняють ризики порушень Конституції та законів України, погіршення ситуації з дотриманням прав і свобод людини в державі, створюють загрози національній безпеці, чим нівелюється потенційний позитивний ефект від ухвалення закону», – зауважив голова держави.

За словами Порошенка, норми законопроекту порушують цілий ряд законів, статтею Конституції та міжнародних документів у сфері прав людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук