Порошенко закликав світ не повторити трагічних помилок минулого

Президент України Петро Порошенко заявив про посилення загрози континентальної війни та закликав світових політиків не допустити повторення трагедій, подібних до Голокосту та Другої світової війни.

«Загроза континентальної війни тепер велика, як ніколи. Хай ніхто навіть і не сумнівається: амбіції та апетити агресора перевершують розміри України. Закликаю весь світ не допустити повторення трагічних подій. Маємо не лише пам'ятати про безневинні жертви минулого, але й думати, як не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту і всій Другій світовій війні», – цитує Порошенка його прес-служба.

Він висловив жаль, що в сімдесятий рік перемоги над нацизмом, в рік сорокаліття Гельсінського заключного акта Україна вступила «в умовах російської агресії і грубого порушення норм міжнародного права».

«Російська Федерація, будучи не просто підписантом акта, а одним з його ініціаторів, грубо порушила зафіксовані в цьому документі принципи непорушності кордонів та територіальної цілісності, прав і свобод людей», – додав очільник держави.

Стосовно голокосту він зазначив, що із 6 млн євреїв, знищених нацистами і їхнім союзниками, чверть – євреї родом з України.

«А з урахуванням загиблих на фронті ми втратили близько 60% від довоєнного єврейського населення українських земель», – сказав Порошенко.

«Мільйони українців у складі союзницьких армій, українського визвольного руху та радянських партизанських з'єднань зі зброєю в руках протистояли нацистській навалі, а відтак і голокосту. Тисячі й тисячі українців на окупованих територіях, ризикуючи власним життям, рятували євреїв. Лише офіційне звання «Праведників народів світу» отримали близько двох з половиною тисяч українців, що становить одну десяту від загальної кількості тих, хто має таку честь. У боях за визволення Освенцима та навколишніх населених пунктів поклав голову 231 радянський солдат, з яких кожен п'ятий – українець», - нагадав президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук