Посол Польщі вважає реалістичним безвізовий режим для України у цьому році

Посол Польщі вважає реалістичним безвізовий режим для України у цьому році
Посол Польщі в Україні Генрік Літвін

Посол Польщі в Україні Генрик Літвін позитивно оцінив шанси України отримати у цьому році безвізовий режим з країнами Шенгенської зони. Про це він розповів в інтерв’ю «Еспресо».

«Я вже не одноразово казав, що маю надію, що у цьому році буде остаточне рішення. Звісно для того, аби практично ввести в життя безвізовий рух ще потрібно трошки часу, але я переконаний, що цього року ми це побачимо», – сказав Літвін.

Водночас посол пояснив, що без віз можуть в’їхати на територію країн Шенгену лише власники біометричних паспортів.

«Що означає безвізовий режим? Означає, що без віз можуть в’їхати на територію країн Шенгену власники біометричних паспортів, яких не дуже багато видано в Україні. Всі громадяни України, в яких паспорти старого типу, будуть змушені отримувати візи, або мають відразу змінити старий на новий паспорт. На короткотермінові поїздки до країн Європейського союзу, тобто у період 90 днів на 180 можна, не мати візи, якщо хтось є власником біометричного паспорта», – сказав він.

«Поїздки, пов’язані з іншими справами, наприклад, якщо йдеться про візи з дозволом на роботу – все одно передбачають візи й тут нічого не змінюється», – уточнив Літвін.

Посол також поінформував, що у 2015 році Польща видала 925 тис. віз для громадян України, серед яких трохи більше половини були польські національні візи, з яких значна більшість була з дозволом працювати, і були видані безкоштовно.

Нагадаємо, Євросоюз ухвалив офіційне рішення про те, що питання надання Грузії безвізового режиму буде розглядатися окремо від України. Пропозицію щодо безвізового режиму Україна може отримати лише у квітні, після проведення референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук