Постачання гарячої води у Львові мають відновити уже сьогодні

Головні новини Львова 26.04Ольга Зеліско, 26 квітня 2016, 17:41 1

У Сихівському, Франківському та Личаківському районах Львова уже сьогодні мають відновити постачання гарячої води. Представники ЛКП «Львівтеплоенерго» та НАК «Нафтогаз України» підписали угоду про ліміти постачання газу на підприємство.

25 квітня ТЕЦ 1 відключили від газу через те, що угоду про постачання газу далі для львівського теплоенерго не продовжили.

«Вдалося підписати угоду, виділено ліміти газу, ми розпочинаємо процес відновлення води усім споживачам, які обслуговуються від ТЕЦ-1. Сьогодні мали би відновити гарячу воду», ― уточнила речник «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

Молода мама Марія гуляє із 6-місячним сином та бідкається, що важко доглядати за дитиною. Гарячу воду відключили, тому таке улюблене для дитини купання перетворилося на муку.

«Нема гарячої води, жах! В хаті холодно, дитина маленька, помити-попрати, це просто жах. Та й Паска, свято, щось мусиш мити, прибирати просто нереально. Гріємо, гріємо воду, поміняти підгузки, чекай, мусимо нагріти води або вже собі ставлю, щоб мала гарячу», ― бідкається львів'янка Марія.

Не краща ситуація і у пані Валентини. У сім'ї теж двоє малих дітей, тож традиційно гріють воду у баняках.

«Можете уявити двоє малих дітей, які умови, тяжко. Гріти воду, а потім за газ, але в нас лічильник, слава богу», ― розповіла львів'янка пані Валентина.

Без гарячої води залишились Сихівський, Франківський та Личаківський райони. У «Львівгазі» пояснюють, що вони не можуть вплинути на ситуацію. Усе вирішується на рівні Києва.

«Постачальник газу не виділив ліміту теплоенерго. Це стосується як для постачання газу для підігріву, так і для виробництва електроенергії. Друга причина ― це заборгованість «Львівтеплоенерго» перед «Львівгазом». Сума немаленька, станом на сьогодні 27 млн грн ― Львівтеплоенерго, 4,8 млн ― Залізничнетеплоенерго», ― пояснив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Попередження про відключення були ще на початку квітня, а 12 квітня частково припинили постачання газу. Тепер перейшли до радикальних дій. У «Львівтеплоенерго» пояснюють, що заборгованість підприємства за постачання блакитного палива плутаниною у рахунках.

«Причиною відключення стало те, що ми офіційно не мали лімітів газу для того, щоб виробляти і подавати гарячу воду. Тепер ми нарешті підписали угоду з НАК «Нафтогазом». Заборгованість, яка виникла у січні в зв’язку з тим, що не було розподілено механізми, як розподіляються кошти, тому що в нас є розподільчий рахунок, кошти які приходять від наших споживачів, вони автоматично ідуть газовикам. Натомість у січні кошти йшли в НАК «Нафтогаз», а частина мала йти «Львівгазу». Процедура не була узгоджена», ― пояснила речниця ЛКП «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

Тож гарячу воду обіцяють подати сьогодні.

Нагадаємо, мешканці Львова залишились без гарячого водопостачання, оскільки було призупинено подачу газу на ТЕЦ-1. «Нафтогаз України» не продовжив угоду на постачання газу з «Львівтеплоенерго», термін дії якої завершився 31 березня поточного року. Угоду на пролонгацію цього договору «Львівтеплоенерго» підписало  і надіслало «Нафтогаз України» у березні, однак з незрозумілих причин договір не було продовжено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук