Постпред України в ООН звинуватив Росію у створенні нестабільності у пострадянських країнах

СуспільствоАндрій Стець, 10 травня 20173271
Постпред України в ООН звинуватив Росію у створенні нестабільності у пострадянських країнах
фото ЕРА
Володимир Єльченко

Постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко 9 травня під час виступу в Раді Безпеки ООН звинуватив Росію у створенні «поясу нестабільності» у пострадянських країнах. Про це повідомляє Центр Новин ООН.

За словами дипломата, ООН і ЄС не повинні ухилятися від активної участі в урегулюванні конфліктів.

«Такі зусилля ЄС довели свою ефективність у колишній Югославії, де, незважаючи на величезні страждання, численні жертви і жахливі звірства, всі конфлікти тепер переважно вирішено. На пострадянському просторі, навпаки, жодного з конфліктів, повторюю - жодного, не було врегульовано. Крім того, виникають нові конфлікти і нові загрози регіонального світу», – заявив Єльченко.

«Чому так відбувається? Відповідь є досить простою. Щодо колишньої Югославії, то успіху вдалося досягти завдяки рішучій позиції міжнародного співтовариства і його скоординованим зусиллям, у тому числі з боку ООН і ЄС. Крім того, хоч і не одразу, підбурювачів та організаторів конфліктів усунули від процесу ухвалення рішень у ході врегулювання», – додав український дипломат.

Єльченко зазначив, що з початку 1990-х років Росія взяла на озброєння так звану концепцію «поясу нестабільності по периметру російських кордонів».

«Росія успішно створює «контрольовану нестабільність» у багатьох країнах уздовж своїх кордонів з тим, щоб тримати їх в орбіті Москви і, як і у випадку з Україною, запобігти будь-якій інтеграції з ЄС», – сказав Єльченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук