В Україні змінились правила перевезення пасажирів і багажу в літаках

Державіаслужба узаконила плату за реєстрацію в аеропорту, змінила час закінчення реєстрації і посадки в літак та прибрала норму про мінімальну відстань між кріслами

ЕкономікаКатерина Чурилова, 18 березня 201911650
В Україні — нові правила авіаперевезень

В Україні набули чинності затверджені Державіаслужбою нові правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу. Вони замінили старі правила, запроваджені 2012 року, повідомляє сайт «Авіаційні новини».

Одним з головних нововведень стала відмова від обов'язкової безкоштовної норми багажу. Фактично Державіаслужба узаконила практику, коли авіакомпанії продавали квитки з України за безбагажними тарифами, хоча це було заборонене чинним законодавством. Попередня версія правил зобов'язувала авіаперевізників перевозити безкоштовно не менше 15 кг багажу по ваговій концепції або не менше 23 кг по штучній концепції.

Також в новій редакції правил узаконили плату за реєстрацію в аеропорту, яку вже давно стягують з пасажирів деякі авіакомпанії.

Серед новацій – зміна часу закінчення реєстрації і посадки в літак. Якщо старі правила зобов'язували авіаперевізників закривати стійки реєстрації не раніше, ніж за 40 хвилин до вильоту, а виходи на посадку – не раніше від 10 хвилин до вильоту, то тепер ці терміни встановлені як 45 хвилин і 15 хвилин відповідно.

Крім того, з правил прибрали вимогу про обов'язкове безкоштовне надання всім пасажирам прохолодних напоїв. Тепер пасажир може розраховувати тільки на воду на вимогу.

У розділі про класи обслуговування Державіаслужба додала перший клас і прибрала мінімальну норму відстані між кріслами. Якщо раніше авіаперевізники повинні були встановлювати сидіння на відстані не менше від 31 дюйма в бізнес і преміум-класі і не менше від 29 дюймів в економ-класі, тепер ця норма не закріплена законодавчо. Наразі її залишили на розсуд авіакомпанії.

До слова, нещодавно компанія МАУ попередила пасажирів про скорочення часу посадки до літака.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук