Премію імені Олександра Кривенка у 2017 році отримав Роман Вінтонів

Головні новини Львова 25.05Ольга Перехрест, 25 травня 2017, 17:01 1099 0

Цьогорічну премію «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка отримав тележурналіст Роман Вінтонів. Вручення премії відбулось в рамках п'ятого Lviv Media Forum.

Керівник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський під час нагородження заявив, що цього року лауреата премії обрали практично одностайно. «Мабуть, вперше за останні роки цьогоріч ми визначили преможця премії практично одностайно. Ним став якраз той, хто шукає і знаходить нові сенси. І робить це зріло і відповідально», – заявив Ігор Балинський.

Сам Роман Вінтонів після вручення йому премії за поступ у журналістиці розповів, що головне для журналістів – працювати з фактами і позбуватися стереотипів.

«В цій роботі, яка в нас є з Майклом Щуром, за мою кар'єру ми найсерйозніше працювали з фактами, у нас найбільший фактчекінг відбувається. Так само ми дуже часто б'ємося із власними стереотипами. Це, напевно, найважливіше зараз – не давати власним стереотипам заважати тобі подавати інформацію», – розповів Роман Вінтонів.

Він також заявив, що зараз часто журналістські матеріали базуються на «презумпції гандонності».

«Варто пам'ятати і про те, що через деякий час за вашими матеріалами історики будуть робити висновок про нашу епоху, про нас. А в нас зараз якось так все написано чи знято, ніби в нас, перепрошую, презумпція гандонності один до одного. Є презумпція невинуватості, а в нас таке ставлення один до одного ніби ми всі з самого початку вважаємо один до одного гандонами», – заявив Роман Вінтонів.

35-річний Роман Вінтонів відомий завдяки своєму образу Майкла Щура. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Працював на ТРК «Люкс», телеканалах «Інтер», ZIK, «1+1» та в українській службі ВВС.

У 2012 році створив власний онлайн-проект «Телебачення Торонто», який вів в образі канадського журналіста Майкла Щура. Роман Вінтонів (в ролі Майкла Щура) став ведучим кількох програм, які виходили на «Громадському», «Першому національному» та каналі «24».

Роман Вінтонів також увійшов до команди правління НСТУ під керівництвом Зураба Аласанії. За словами Аласанії, Роман відповідатиме за суспільно-політичний напрям каналу.

Премія імені Олександра Кривенка є однією з найбільш престижних нагород для українських журналістів. Традиційно її врученню передує Лекція Свободи, яку щороку виголошує відомий спікер. Цього року Лекцію Свободи прочитав одеський поет Борис Херсонський.

Щорічна премія імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці» вручається, починаючи з 2004 року. Засновником премії є «Капітула Поступу», що складається з друзів та колег відомого журналіста Олександра Кривенка, який трагічно загинув у квітні 2003 року. У різні роки лауреатами премії ставали Сергій Рахманін, Володимир Ар’єв і Наталія Дмитрук, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Марчін Войцеховський, Олена Притула, Мустафа Найєм, Юлія Мостова, Костянтин Усов, Олекса Шалайський, Крістіна Бердинських, Левко Стек та Наталія Седлецька.

Із 2014 року організацією щорічної Лекції Свободи, визначенням лауреатів та врученням премії «За поступ у журналістиці» імені Олександра Кривенка займається Школа журналістики УКУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук