Прем’єр Чехії не підтримав ідею президента Земана про «фінляндизацію» України

СвітРоман Ганкевич, 11 грудня 20142760
Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка знову відкинув думку президента країни Мілоша Земана про необхідність «фінляндизації» України. Про це в четвер, 11 грудня, повідомляє Радіо Свобода.

«Я переконаний, що фінляндизація не підходить для України. Україна має право на те, щоб самій обирати своє майбутнє», – наголосив чеський прем’єр.

На його думку, термін «фінляндизація» належить до часів Холодної війни, куди краще не повертатись.

Прем’єр припустив можливість певних розбіжностей у поглядах між урядом і президентом, однак головним у цій площині вважає дотримання позицій, які ухвалюються на самітах НАТО, ЄС чи ООН, членом яких є Чехія.

Це вже не перший виступ прем’єра Соботки, в якому він відкидає думку Земана. Прем’єр також нагадував, що в Чехії, за Конституцією, закордонну політику визначає уряд, а не президент.

Нагадаємо, наприкінці минулого місяця чеський президент, перебуваючи з візитом у Казахстані, повторив позицію Росії, що Україна не має вступати до НАТО й має лишитися позаблоковою, а також висловився за фінляндизацію Києва – під цим терміном звичайно розуміють відмову країни від самостійної політики й частини суверенітету на користь сильнішого сусіда, щоб не провокувати його повністю позбавити цю країну суверенітету.

Це був уже далеко не перший випадок, коли Мілош Земан на посаді президента Чехії, члена ЄС і НАТО, виступав із заявами, що відповідають лінії Кремля чи наближаються до неї. Ці й інші слова й дії Земана викликали в Чехії низку масових протестів проти його політики, під час яких люди виставляли йому «червоні картки» чи й закидали яйцями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук