Прем'єр-міністр закликав інтегрувати українську науку в реальний сектор економіки

Гройсман: Система Академії наук потребує серйозних змін і реформ

Українську науку потрібно інтегрувати в реальний сектор економіки для того, що прикладним шляхом реалізувати вітчизняні досягнення у різних сферах. Про це під час спілкування зі студентами Запорізького національного університету заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє «Урядовий портал».

«Наше завдання сьогодні - інтегрувати науку в реальний сектор для того, щоб ми могли прикладним шляхом реалізувати ті напрацювання, які є сьогодні в Україні у різних сферах. Їх треба впроваджувати у життя», - заявив керівник уряду.

За його словами, також потрібно створювати мотивації для кооперації університетів, що займаються наукою. Вони мають бути набувачами вигод від тих напрацювань, які сьогодні створюються в академічних стінах. Гройсман висловив думку, що система Академії наук потребує серйозних змін і реформ. Він визнав, що в Україні не було створено ефективної системи мотивації і стимулів, зокрема для молодих учених.

Глава уряду зазначив, що нещодавно провів зустріч із науковцями щодо проблемних питань наукової сфери. У листопаді відбудеться нова зустріч, під час якої науковці презентують своє бачення зміни ситуації щодо Академії наук.

«На превеликий жаль, і відтік кадрів, і зменшення фінансування, і збільшення віку науковців – це все те, що послаблює наші позиції», - зазначив Прем'єр-міністр і наголосив, що готовий підтримати ефективний план модернізації та підтримки української науки.

Зазначимо, що у середу, 12 жовтня, прем'єр-міністр Володимир Гройсман здійснив робочий візит до Запоріжжя, де зокрема, поспілкувався зі студентами Запорізького національного університету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук