Президент Чехії закликав до скасування санкцій проти Росії

СвітРоман Ганкевич, 10 березня 20178312
Президент Чехії закликав до скасування санкцій проти Росії
фото AFP
У п'ятницю, 10 березня, Мілош Земан повідомив про намір балотуватися на наступний термін

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що хоче скасування санкцій проти Росії і налагодження з нею взаємовигідних економічних відносин. Про це інформує «Радіо Свобода».

«Я агент Росії, а саме Володимира Путіна. Мушу також додати, що я агент президента Китаю. Тепер, як виглядає, я також агент американського президента Дональда Трампа. Я агент Ізраїлю, який я підтримую упродовж тривалого часу. Я хочу скасування санкцій проти Росії і взаємовигідні економічні відносини з Росією. Але насправді я агент лише однієї країни – Чеської Республіки», – заявив Земан у п'ятницю, 10 березня на прес-конференції у Празі, наступного дня після того, як оголосив, що балотуватиметься на наступний президентський термін.

Мілош Земан відомий своєю прихильністю до Росії і її президента Володимира Путіна. Але у Чехії президент має доволі обмежені повноваження, питання зовнішньої політики є виключною прерогативою уряду. Нинішній уряд Чехії заявляє, що наразі немає підстав говорити про скасування санкцій щодо Росії.

Сьогодні Мілош Земан офіційно підтвердив, що висуватиме свою кандидатуру на посаду президента, але не проводитиме передвиборчої президентської кампанії. «Не буду проводити жодної власної президентської кампанії. Буду до останніх хвилин виконувати всі свої президентські обов’язки», – заявив Мілош Земан.

У своєму виступі він також взяв зобов’язання «не нападати на жодного зі своїх суперників, а якщо він наступатиме на мене, то я не буду відповідати на ці напади». При цьому Мілош Земан зобов’язався не «не брати участі у ніяких радіо чи телевізійних дискусіях».

За інформацією чеських ЗМІ, крім Мілоша Земана, до боротьби за посаду президента можуть вступити також відомий поет, автор слів до багатьох популярних пісень Міхал Горачек, голова Академїї наук Чехії Їржі Драгош, нинішній міністр оборони Чехії Мартін Стропніцький, дипломат і колишній посол Чехії у США і Росії Петр Коларж.

Додамо, що президент Чехії обирається на 5-річний термін. Перша каденція нинішнього, третього президента Чехії Мілоша Земана закінчується наприкінці цього року. Передбачається, що вибори президента Чехії відбудуться у січні 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук