Президент передав до ВРУ закони про скасування е-декларування антикорупційних ГО

Президент вніс на розгляд ВРУ пакет законів щодо скасування е-декларування антикорупційних ГО

Президент Петро Порошенко подав на розгляд Верховної Ради проекти законів про скасування обов'язкового е-декларування антикорупційних громадських організацій. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Як зазначається, йдеться про закони «Про внесення змін до Податкового кодексу» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги». Напередодні ці проекти представили під час зустрічі з представниками громадських організацій.

Президент наголосив, що розраховує на підтримку цих документів парламентом у першому читанні ще на поточній сесії. Зауваження та пропозиції від громадських організацій можна буде внести під час підготовки законопроектів до другого читання. «Низку зауважень, висловлених громадськими організаціями, було враховано за результатами зустрічі», - зазначили в адміністрації президента.

Також зазначається, що у законопроектах було враховано європейський та північноамериканський досвід у питаннях діяльності громадських організацій та їхнього публічного звітування.

За словами заступника голови АП Дмитра Шимківа, законопроектами запропонована прозорість громадських організацій і тих фізичних осіб-підприємців, хто отримує напряму кошти донорів - міжнародну технічну допомогу. Він також заявив, що публічну звітність подаватимуть всі громадські організації без огляду на спеціалізацію та джерела доходів. Однак звіти стосуватимуться виключно діяльності організацій і не будуть містити інформації стосовно власності чи будь-якого майна цих організацій або їх посадових осіб.

Шимків додав, що законодавча ініціатива передбачає скасування зобов’язання фізичних осіб - представників громадських організацій подавати звітність у рамках е-декларування, як передбачено законом «Про запобігання корупції».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук