Президент підписав закон про аудиторську діяльність за стандартами ЄС

Закон гармонізує українське законодавство у сфері аудиту з стандартами ЄС

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає гармонізацію національного законодавства у сфері аудиторської діяльності із законодавством Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Наголошується, що закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» визначає правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні, врегульовує відносини, що виникають при її здійсненні, та приводить норми національного законодавства у сфері аудиторської діяльності у відповідність із законодавством ЄС.

Як зауважили в АП, реалізація документа дасть змогу гармонізувати українське законодавство у сфері аудиту фінансової звітності й аудиторської діяльності із законодавством ЄС, сприятиме розвитку аудиторської діяльності в Україні, а також забезпечить поліпшення інвестиційної привабливості національної економіки.

Документ передбачає, зокрема, створення органу суспільного нагляду (складається з Ради нагляду за аудиторською діяльністю та Інспекції із забезпечення якості), який насамперед буде здійснювати контроль за якістю аудиторських послуг, що надаються підприємствам, які становлять суспільний інтерес.

Крім того, будуть підвищені вимоги до аудиторів, що надаватимуть послуги таким підприємствам, з метою позабюджетного фінансування діяльності із забезпечення якості аудиторських послуг запроваджуватиметься механізм фінансування діяльності органу суспільного нагляду та Аудиторської палати України, який передбачає сплату фіксованого внеску та змінної складової за договорами обов’язкового аудиту.

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року, крім положення, що стосується змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим законом.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 грудня 2017 року ухвалила закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук