Депутати підтримали перехід аудиторської діяльності та звітності на стандарти ЄС

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 грудня 20171630
Депутати підтримали перехід аудиторської діяльності та звітності на стандарти ЄС
фото Depositphotos
Депутати ухвалили закон про аудиторську діяльність

У четвер, 21 грудня, Верховна Рада схвалила перехід аудиторської діяльності та звітності на стандарти Європейського Союзу (ЄС). За відповідний законопроект проголосували 229 нардепів, передає прес-служба парламенту.

Закон уточнює механізм фінансування органу суспільного нагляду - Аудиторської палати, а також приведено у відповідність інші закони щодо визначення вимог до суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності, в тому числі обов’язковий аудит державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50% акцій належать державі, політичних партій.

Законом також відтерміновано накладення стягнень та зменшено розміри в частині відповідальності аудиторів, а також відтерміновано штрафи в частині відповідальності за неоприлюднення фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Уточнено механізм страхування професійної відповідальності аудиторів, а саме: замість обов’язкового страхування запроваджується страхування цивільно правової відповідальності, як і вимагає Директива 2006/43/ЄС. Уточнено перелік неаудиторських послуг. Імплементовано вимоги Європейського законодавства в частині атестації аудиторів.

Як зазначається, закон набирає чинності з 1 січня 2018 року та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року.

Нагадаємо, раніше Національний банк України розробив проект змін щодо Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук