В Україні запровадять Єдину систему фінансової звітності

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 грудня 201729430
В Україні запровадять Єдину систему фінансової звітності
фото Depositphotos
XBRL є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді.

Голови Міністерства фінансів, Національного банку (НБУ), НКЦБФР і Національної комісії фінансових послуг підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки і впровадження Системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL). Єдина Система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку з 2019 року, передає прес-служба Національного банку України (НБУ).

Основним завданням регулятора є впровадження в Україні нової системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі. Стандарт XBRL стане основою для роботи Системи. Система буде пропонувати єдиний стандарт звітності у залежності від видів діяльності підприємств і буде обладнана єдиним вікном для її подання.

Нова система фінансової звітності, запуск якої відбудеться у 2019 році, буде впроваджуватися на базі НКЦПФР. Подавати фінансову звітність будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес: емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів; банки; страховики; недержавні пенсійні фонди; інші фінансові установи і підприємства, які належать до великих підприємств. При цьому, до переліку таких підприємств не включені професійні учасники фондового ринку.

Компаніям, які здійснюють декілька видів професійної діяльності, та регулюються різними регуляторами, не буде потрібно складати звітність для кожного з регуляторів окремо.

Запровадження в Україні стандарту фінзвітності за стандартом XBRL відбувається за участі міжнародних донорів - Проекту технічної допомоги ЄС «Технічна допомога за пріоритетними напрямами фінансового сектору» (EU-FINSTAR) і Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

XBRL (англ. eXtensible Business Reporting Language – «розширювана мова ділової звітності») - відкритий стандарт обміну діловою інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді. Відкритість стандарту означає, що компаніям, які використовують XBRL, не потрібно купувати ліцензії і сплачувати комісії за його використання.

До слова, стандарт XBRL розроблений міжнародною організацією XBRL International Inc. для обміну бізнес-інформацією між бізнес-системами. Він широко використовується в багатьох країнах регуляторами ринків цінних паперів, банківськими регуляторами, реєструючими та податковими органами, а також національними статистичними агентствами. На даний час XBRL офіційно рекомендований до використання і підтримується Радою з МСФЗ для електронного складання звітності за стандартами МСФЗ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук