Президент підписав закон про внесення відбитків пальців до біометричних закордонних паспортів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1601-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»», яким дозволяється внесення до біометричних закордонних паспортів відбитків пальців рук.

Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Згідно з Законом, відбитки пальців рук визначаються як одні з основних біометричних даних особи та будуть вноситись на безконтактний електронний носій документів для виїзду за кордон, що дозволить ідентифікувати особу при перетині кордонів.

«Закон створює правові підстави для відцифрування відбитків пальців рук і внесення їх на безконтактний електронний носій паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон і проїзного документа біженця», - йдеться у повідомлення.

Даний документ дозволить забезпечити виконання рекомендацій європейських фахівців щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що Європейська комісія та країни-члени ЄС готуються поширити на територію України дію нової візової бази даних. Її введення вимагатиме від українців здавати відбитки пальців при поданні документів на шенгенську візу.

Також повідомлялося, що Кабінет міністрів України ухвалив почати виготовлення оформлення та видачу біометричних закордонних паспортів з 1 січня 2015 року. Це закріплено постановою уряду №152 від 7 травня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук