З 2015 року для отримання шенгенської візи українці здаватимуть відбитки пальців

Європейська комісія та країни-члени ЄС готуються поширити на територію України дію нової візової бази даних. Її введення вимагатиме від українців здавати відбитки пальців при поданні документів на шенгенську візу. 

Нові правила мають набути чинності 29 січня 2015 року. Про це повідомили в офісі комісара ЄС Сільвії Мальмстрьом, до сфери відповідальності якої входить візова політика, інформує УП.

«Впровадження Візової інформаційної системи в країнах Східного партнерства, в тому числі в Україні, заплановане на 29 січня 2015 року, однак ця дата ще потребує офіційного підтвердження Єврокомісією», – повідомив представник прес-служби комісара Тоув Ернст.

Зазначається, що ця база даних не модифіує критерії, що їх використовують консули, ухвалюючи рішення про видачу візи або про відмову у видачі. Однак з початком її роботи всі, хто звертається за візою в України,незалежно від того, чи мають вони український паспорт чи ні, повинні будуть здавати відбитки пальців і ці біометричні дані заноситимуться до VIS.

Правила ЄС щодо здавання відбитків пальців передбачають кілька винятків, зокрема, для дітей віком до 12 років.

Згідно з правилами, відбитки пальців у візовій системі дійсні протягом п’яти років. У цей період громадяни,які будуть повторно звертатися за візою, не повинні здавати відбитки повторно.

У свою чергу, інший представник Європейської комісії заявив, що наразі ЄС не ухвалив рішення про те, як будуть закуплятися комплекси зі зняття відбитків для центрів-посередників, які обробляють більшість візових аплікацій в Україні.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року Україна планує почати видачу біометричних паспортів, де також буть міститися скановані відбитки пальців. Однак обмін цими даними не передбачений, для європейської бази даних відбитки доведеться здавати окремо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук