Президент підписав закон щодо збереження українських лісів

Незаконне переміщення через кордон необробленого лісоматеріалу каратиметься позбавленням волі терміном від трьох до п'яти років.

СуспільствоЮрій Братюк, 3 жовтня 20184400

У середу, 3 жовтня, Петро Порошенко підписав закон щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.

Про це повідомив офіційний сайт президента. У повідомленні уточняють, що згідно із новим законом в декілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка. Впровадження норм закону повинно допомогти зберегти екологічну безпеку України та створити дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою. Законом, зокрема, передбачено, що обсяг внутрішнього споживання вітчизняних необроблених лісоматеріалів не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році. Крім цього, згідно зі змінами до Кримінального кодексу України, переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу або пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі терміном від трьох до п'яти років.

Водночас Уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

Нагадаємо, що закон було прийнято Верховною Радою 6 вересня з другої спроби. Після першого голосування закон ветував президент України і вніс до нього свої правки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук